Průběh soutěže

Soutěž začíná 4. 4. 2018 na www.zenaroku2018.jenprozeny.cz, kde najdete přihlašovací formulář. Novinkou v souladu s novým zákonem o ochraně osobních údajů je to, že žena, kterou do soutěže nominujete, musí o nominaci vědět, souhlasit s ní a sama nám poslat své foto. Nutnou součástí přihlášky je také stručné zdůvodnění, proč přihlašujete právě ji (anebo sebe). Přihlášky do soutěže můžete odesílat až do 22. 6. 2018, kdy se nominace uzavřou.

Nominované vám postupně představíme na www.zenaroku2018.jenprozeny.cz, kde pro ně také budete moci hlasovat, a to od 4. 7. 2018 až do 15. 8. 2018, kdy hlasování ukončíme. Ale pozor – v průběhu soutěže bude nově možné hlasovat jen jednou! Ze soutěže jsou také vyloučeny ženy, které se v minulých ročnících probojovaly do finále soutěže. Stejně jako v předešlých ročnících opět udělíme Cenu sympatie, kterou získá žena s nejvyšším počtem získaných hlasů napříč kategoriemi. Z každé kategorie pak postoupí do samotného finále soutěže tři ženy.

Z finalistek následně odborná patnáctičlenná porota, složená ze zástupců sponzorů soutěže a dalších významných osobností, vybere čtyři vítězky Ženy roku 2018.

Porota soutěže

Radka Petrášková Marketingová manažerka pro ČR a SR BSH domácí spotřebiče

Příběh žen, které získají titul žena roku v jakékoliv kategorii, by měl být natolik silný, že vás posune dál, ať už ve vašich činech, způsobu života, nebo jen v uvažování.

Karin Vedrová CEO Bauer Media

Nejraději bych tam viděla všechny ženy, které se soutěže účastní, protože všechny dělají něco výjimečného. S láskou, zájmem o druhé, pro dobrou věc a bez ohledu na překážky. Všechny si zaslouží, aby se o nich svět dozvěděl.

Jindřiška Tokárová Vítězka kategorie Friend Žena roku 2017

Obdivuji všechny ženy, které něco dokázaly, jsou empatické a dělají svět lepším – ať to jsou maminky pečující o své postižené děti, nebo ženy pomáhající nejvíce zranitelným lidem a dětem v nouzi, kteří jejich pomoc potřebují.

Renata Mrázová Global head of HR NN Group

Naše země potřebuje inspiraci. A inspirativních žen máme v čechách nesčetně. žen, toužících změnit svět. A světem můžeme mínit cokoliv – své zaměstnání, vesnici, kde žijeme, firmu, kde pracujeme, své okolí...

Pavel Horyna Plastický chirurg Medicom Clinic

Ve finále soutěže bych moc rád viděl takové ženy, které mne zaujmou a nadchnou svým životním příběhem. Ženy, mající přirozený respekt a jež lze obdivovat za to, co profesně vytvořily a vytvářejí.

Michaela Kramárová Šéfredaktorka Ženy a život

Takové jako vloni a předloni a před... nepochybuju, že tahle soutěž vynáší nahoru přesně takové příběhy, které potřebujeme. A přesně takové ženy, které si to zaslouží. Už teď se na tu jejich energii, odvahu a sílu těším!

Martin Peleška Ředitel Toyota Central Europe-Czech

Přál bych si, aby se do finále soutěže žena roku 2018 dostaly ženy, jimž vítězství udělá opravdovou radost. A aby si celou soutěž především užily a byla pro ně netradičním a nezapomenutelným zážitkem.

Michelle Losekoot Copywriterka, lektorka, blogerka

Ve finále bych ráda viděla ženu, která v běhu za svou kariérou, spokojenou rodinou a společenským postavením neztratila svou křehkost, ženskost a smysl pro humor. protože to je ta nejtěžší úloha, kterou my ženský máme.

Jana Kasardová Marketing manager CZ & SK Marionnaud Parfumeries

Hlavně ať jsou spokojené, šťastné a radostné. A krásné – každá svým vlastním, jedinečným způsobem a stylem, bez ohledu na věk. Takové ženy mě vždy nesmírně inspirují.

Mirela Zukal Majitelka galerie U Zlatého kohouta

Dnes, v 21. století, se postavení ženy úplně změnilo. ženy jsou emancipované, vzdělané, podnikavé a hranice, do kdy jsou činné, se výrazně posunula. A tak bych chtěla vidět ve finále i ženy věkem starší, nicméně stále aktivní.

Petra Tesařová Lékařka onkologické kliniky 1. LF UK a VFN

Během roku se jistě objeví mnoho pozoru-hodných žen. Mám-li jmenovat už teď, pak tedy: sestra konsoláta, Helena Třeštíková, Miroslava Němcová, Šárka Slavíková (Amelie, z.s.), Jana Drexlerová (Mamma Help), MUDr. Markéta Palácová (MOU Brno).

Margareta Křížová Spolumajitelka advokátní kanceláře CEAG

Ráda bych se setkala s ženou chytrou, laskavou, krásnou, inspirativní, zdravě sebevědomou a chic. Z toho plyne, že finalistkou by musel být robot, tudíž budu ráda, pokud to bude fajn ženská, s níž si člověk rád popovídá u vínka.

Helena Vyhnánková PR & marketing manager Marks & Spencer

Každá žena, která se přihlásí, je ohromně silná a statečná a v životě toho jistě hodně dokázala. Všechny, které se v soutěži objeví, jsou pro mě vítězky. Ráda bych, aby ty letošní měly k té síle v sobě navíc i ženskou rafinovanost a šarm.

Martina Grygar Březinová CEO Zátiší Group

Ženy, které mají rády život, samy sebe a jsou inspirací pro ostatní. Ženy, které i malými věcmi dokážou velkým způsobem měnit svět kolem sebe. Prostě ženy, které je radost mít ve svém okolí, a mám štěstí, že takových znám hodně.

Darja Kerndlová Product manager Eau Thermale Avène Pierre Fabre

Fandím všem ženám, které mají svůj velký sen a nebojí se vykročit ze zajetých kolejí a jít si za ním. Ženám, které dělají práci nebo cokoli jiného s odvahou, ale i s vášní, díky níž jsou tak silné.


Pravidla soutěže

Podrobné pravidla soutěže Žena roku 2018 zde.