+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Martina Hloušková

Martina je mladá žena, která se při rodičovské dovolené rozhodla podnikat. Začala vyrábět a prodávat bylinné sirupy. Téměř všechny bylinky si sama pěstuje a postupem času se stala odbornicí na jejich účinky. Nyní vyrábí sirupy z více než 25 bylin a svým zákazníkům dokáže poskytnout cenné rady. Formou přednášek se snaží rozšiřovat osvětu o bylinách. Do toho vychovává dvě malé holčičky s kterými společně s manželem vedou aktivní život a snaží se jim ukázat i řadu míst v blízkém i vzdálenějším okolí.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Simona Straková

Rozhodla jsem se vzdělávat širokou veřejnost ve správné a efektivní péči o zuby. Otevřít oči veřejnosti, jaký je klamný systém reklam využívající jejich nevědomost. Natáčím instruktážní videa na svůj blog Zdenickudentalnihygienistky.cz. Na instagramu každý týden dělám živá vysílání jako poradnu.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Pavlína Dvořáková

Pavlína je má dlouholetá kamarádka. Založila úspěšnou PR agenturu, angažuje se v charitativních projektech, zastupuje například Kamila Vašička, kamaráda a paralympijského sportovce, kterému pomohla dostat se až na Paralympidádu. Je zakladatelkou projektu Life is Fashion, který podporuje české návrháře a udržitelnou módu. Je inspirací a podporou pro mnoho žen.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Tereza Šťastná

Úžasná módní návrhářka, která se zaměřuje na etické oblečení

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Hana Kořínková

Je úžasnou ženou, matkou, kamarádkou, učitelkou i podnikatelkou. Umí spojovat lidi, děti, práci a projekty směrem k dětem duší a tělem.. Je zapojena do projektu Malá jóga a vede lekce jógy nejen ve studiu, ale navštěvuje i další zařízení pro děti a dospělé, kromě toho, že ve spolupráci s Nadačním fondem Plné vědomí vede také lekce jógy pro děti v dětských domovech. https://www.joganaoblacku.cz/

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Věra Formánková

Paní Věru znám více než 20 let. Chodili jsme k ní s kamarádkami do posilovny a také na aerobic, který celá ta léta každý den cvičí a vyučuje ženy a dívky. Byla i učitelkou Miss Aerobic 2005 Nikoly Vykydalové a právě si buduje svoji posilovnu, kterou by měla mít už brzy v provozu - zaslouží si to. Je to žena s velkým Ž, mám ji moc ráda a vážím s jí.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Sandra Arbesová

Moje dcera je skvělá, podnikavá a úspěšná manažerka v mezinárodní reklamní agentuře. Několik let i sama v oboru podnikala. Ve 35 letech je svobodnou matkou 16,5letých dvojčat, která úspěšně studují na středních školách. Ona sama dostudovala vysokou školu, při které pracovala. Již ve 23 letech se z marketingové manažerky hotelu dostala na pozici ředitelky. Je to velký dříč, optimista s neutuchající energií a stále novými myšlenkami a nápady. Věřím, že si svou výjimečností a tím vším, co zvládá, zaslouží uznání.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Petra Műllerová

Má kamarádka Petra je silná žena. Obdivuji, co vše zvládá - svou práci jako kadeřnice ve svém salonu, kam se rádi vracíme., rodinu, kde vyrůstají dva dospívající chlapci a ještě jí zbývá dost energie přivést a motivovat druhé k pravidelnému běhu a pohybu. Stala se koučem proto, aby pomáhala druhým. Díky ní si život umíme užívat, cítíme se lépe a máme krásné, zajímavé a obohacující zážitky.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Lucie Gramelová

Lucie Gramelová je lektorka, polyglotka, autorka učebnic řečtiny, turečtiny a nejnověji knihy Jak vyzrát na cizí jazyky a zároveň autorka blogu Jazykový koutek, který úspěšně vede již více než jedenáct let. Svou prací aktivně přispívá k tomu, aby se vnímání cizích jazyků, stejně jako postoj k jejich studiu, změnil. Díky své publikační a přednáškové činnosti, které se intenzivně věnuje, získala a oslovila již velmi početné publikum a získala si respekt a uznání svých kolegů a kolegyň. Lucie se však nestará jen o své studenty a posluchače. Stejně tak je velkou inspirací a oporou pro mnohé kolegyně a kolegy. Velmi si vážím toho, že nezištně sdílí své získané životní zkušenosti a to v rámci přednáškové řady, kterou nabízí na FF UK, na setkáních skupiny Jazykových volnonožců nebo na konferencích jako jsou: Englishbooks Days, Polygloti se nebiflují či na seminářích a workshopech pro Městskou knihovnu v Praze či Elpidu, o které hovoří jako o své srdeční záležitosti. Lucie Gramelová je také příkladem toho, že lze skloubit péči o tři děti s podnikáním, pokud je to to, co máte opravdu rádi. I v tomto ohledu si jistě zaslouží velký obdiv. Jsem moc ráda, že s ní mohu spolupracovat a zároveň ji poznávat i po lidské stránce. Pro všechno, co Lucie dělá a tím jaká je, je pro mě právě ona Ženou roku 2018.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Martina Yilmaz

Když jsem v mém oblíbeném časopise ŽENA A ŽIVOT uviděla článek, že startuje tato soutěž, nejdříve jsem se jen skepticky pousmála, ale pak jsem si řekla - a proč to vlastně nezkusit? Chtěla bych ukázat a motivovat ostatní ženy, že se vyplatí jít si za svým cílem. 10 let jsem pracovala v HR, práci jsem odváděla nadstandardně, ale nikdy mě moc netěšila. Od malička jsem milovala sport, který je moje největší hobby, postupně jsme se dostala k trenérské licenci a trénování skupinových lekcí. Naplňovalo mě vidět nadšené lidi, které pod mým vedením dělají pokroky. A tak jsem si vysnila své cvičební studio a sen se pomalu stal skutečností. Poprvé tedy mohu říct, že je moje hobby i mou prací.


+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Romana Ivanová

Obdivuji její statečnost a pokoru, s jakou přijala nemoc svého syna, který nyní ve svých 11 letech podstoupil transplantaci ledvin. Nicméně vím, že takových žen je spousta...

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Hana Zámrská

Úžasná!

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Eva Lhotská

Jsem silná žena a inspirace nejen pro své blízké okolí. Myslím, že jsem velkým příkladem pro ostatní, hlavně své vrstevnice, svého blízkého kamaráda, že i v nelehkých životních situacích, jako je ta má (jsem již 9 let onkologickou pacientkou a stále procházím onkologickou léčbou), lze zvládat bez jakékoliv pomoci bližních (rodina): práci, a s ní spojenou péči o studenty cizích jazyků a klienty (turisty), péči o maminku, která také neměla lehkou životní situaci (nádor na mozku) a bohužel mě letos v březnu navždy opustila; život, ač někdy velmi těžce, který není samozřejmostí. Mít z něho radost, šířit úsměv a stálý optimismus kolem sebe. Myslím, že můj životní příběh stojí za zveřejnění.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Barbora Sedláková

Při přečtení vyhlášení této soutěže nás sedělo u kávy sedm. Na dotaz "Kdo se přihlásí?" zaznělo sedmkrát "Já ne!" Na další dotaz "A koho přihlásíme?" se sborově ozvalo "No přece Barušku". A vůbec to nebylo tím, že Baruška nebyla na kávě s námi. Na řadu přišlo telefonování společným přátelům a stejný dotaz "Koho bys přihlásil/a do soutěže "Žena roku 2018?" a z mobilů se neslo "Barů" "To je jasný, Barču" "No koho asi, Barborku" "Hele, mě napadá jedině Barů" "Nenaštvi se, ale pro mě je to Baruška".  A tak přihlašujeme NAŠÍ Barborku. Baruška je človíček se zlatým srdcem. Nejen, že svůj profesní život zasvětila péči o nemocné a nemohoucí, ale i v civilním životě je oporou pro své blízké. Ač je křehká tělem, laskavostí a nezlomnou sílou by předčila i zápasníky. Bára je člověk vyznávající morální hodnoty a z těchto hodnot by nikdy neslevila. Poctivost, slušnost, pravda a tolerance - to dělá z Barušky ženu s velkým Ž. A právě proto, že pro ni samotnou jsou tyto hodnoty samozřejmostí, my ostatní před ní smekáme. Víme moc dobře jaký poklad v Barušce máme. Nelinka a Tomášek mají v Barušce pečlivou a milující mámu, přítel František v ní našel nejen přítelkyni, ale jak sám říká - poklad nad všechny poklady. A my, Baruščini přátelé? My v ní máme spřízněnou duši, kamarádku co vyslechne, poradí, pomůže a hlavně - nikdy nezradí. Kdo jiný by pro nás měl být Ženou roku 2018 než právě Baruška?

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Gabriela Tuatti

Ženou roku by se měla stát už proto, že je mou výbornou kamarádkou už cca 15 let a i když se mi odstěhovala až do Jeseníku, stále se navštěvujeme. Nominuji ji i proto, že přežila šílenou nemoc endometriozu a navzdory osudu i lékařům se vyléčila a má krásného syna. Nyní pomáhá dalším ženám nejenom otěhotnět, ale též jim radí, jak se mají chovat samy k sobě. Je také bylinkářkou.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Vlasta Hrubá

Moje maminka je velmi silná, kurážná a vytrvalá, přitom se stará o svoji 83 letou maminku a velmi se nadře s jejím invalidním vozíkem. Je to má máma a jsem moc ráda, že ji mám. S mým manželem ji máme moc a moc rádi.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Eva Krausová

Snad dělám život hezčím nejen své fence Megince z útulku, protože jsme tu jedna pro druhou, ale také svému kamarádovi Lukášovi, který by sice mohl být věkem mým synem, ale trávíme spolu volný čas hlavně v přírodě, na výletech a každoročně prožíváme společně kouzelnou Svatojánskou noc. Jsme tu také jeden pro druhého. Nemám totiž už nikoho z rodiny. Musela jsem před více jak rokem změnit práci, což v mém věku není jednoduché, navíc v místě, kde dobrá práce není... Takže dojíždím, protože dobrá parta lidiček v práci i prostředí je pro mne důležitější, možná víc jak peníze, ač vzhledem k tomu, že jsem na vše sama, i ty jsou potřeba. Letos mi bude 60 let, bylo by to milé potěšení uspět v této soutěži.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Maria Michaela Hrubá

Protože má srdíčko na správném místě.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Lenka Vodičková

Rád bych nominoval svou přítelkyni Lenku. Je po DMO, vzdor její diagnóze ji její máma v dětství rozchodila, a i když je částečně na vozíku, je plně soběstačná. I když jí manželství nevyšlo, má z něj dvě skvělé děti (3 a 5 let) které nyní vychováváme spolu. Díky těhotenství musela přerušit střední školu, kterou si nyní dodělává dálkově, je na vyznamenání a úspěšně se blíží k maturitě - jeden z mnoha důvodů proč je pro mě "Ženou roku", kterou brzy požádám o ruku.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Klára Bílá

Klára je mámou dvou malých kluků, která před dvěma lety prodělala těžkou operaci nádoru na mozku. Mladšímu synovi bylo teprve pět měsíců a nikdo nevěděl, jestli ho ještě někdy uvidí, a to doslova. Prognózy byly, že se vrátí minimálně s poškozeným zrakem, v horším případě slepá. Loučení bylo těžké, syna musela odstavit a místo radování se z miminka nastoupit do nemocnice. Ale Klára všechno zvládla a vrátila se s plným zrakem, bohužel však s jinými problémy. Pobírá tak invalidní důchod a těžko by mohla pracovat v oblasti reklamy, jako v minulosti. Miluje však život a vrhla se do něj po svém "druhém narození" po hlavě. Splnila si svůj velký sen a začala vyrábět šperky. Zpočátku jen tak pro sebe a kamarády, později se zlepšovala a nyní už má vlastní značku klarabila.cz. Proč by měla zvítězit právě Klára? Určitě je mnoho žen, které si výhru zaslouží, ale Klára je přesně příkladem pro ostatní, že i když vše vypadalo naprosto zle a prognózy byly špatné, tak člověk může najít nové začátky a smysl života. Operace tohoto charakteru mnohdy člověka hodně změní a ne vždy to ustojí i partnerské vztahy. Klářino manželství bohužel nevydrželo a v současnosti se rozvádí, stěhuje, ale i přesto se snaží jít zase dál a být šťastná s tím co je. Život je o vzestupech a pádech a já bych jí nyní přála právě ten velký vzestup v podobě výhry. Věřím, že si její šperky najdou svou klientelu a ona si tak, i díky vaší soutěži, splní svůj sen.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Lucie Rychlá

Ráda bych nominovala svou dceru, která je moje zlatíčko a také moje kamarádka, která mi dává radost do života a díky ní se necítím stará, jelikož s ní a jejím prckem si mohu život užívat. I když je na syna sama, tak věnuje svůj čas i mně. A co na ní opravdu mám ráda, že se snaží pomáhat i druhým. Když jdeme do obchodu, tak prostě vyndá třeba 100 Kč a dá je starým lidem, aby udělala radost atd. A přitom toho sama tolik nemá. Kdyby takových lidí bylo víc, kteří by rozdávali radost a snažili se pomáhat druhým, tak by byl svět hned krásnější.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Šárka Smíšková

Pro mě je Ženou roku, a nejen jednoho, jednoznačně Šárka. Je máma, kamarádka a iniciátorka. Motor, který táhne obrovskou silou a energií mnoho lidí, ať už v rodině, v neziskovce, kde prací s handicapovanými dětmi rozdává naději a nabízí podporu, nebo ve svých volnočasových aktivitách, mezi které patří například amatérský divadelní spolek, na jehož založení se podílela. Nikdy jí nedochází životní energie, naopak ji dokáže rozdávat lidem kolem sebe. Nezištně nabízí pomoc vždy, když může a nevzdává se ani ve chvílích, kdy by to už mnoho lidí udělalo. Ona prostě jenom ještě víc zabere a jde dál. Proto je mou Ženou roku.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Eliška Wilczková

Protože jsem ještě v žádné takové soutěži nepostoupila.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Kamila Suchánková

Stále mladá, stále trendy. Pracovitá a stále se kolem ní něco děje. To je moje dcera 🙂

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Jana Marková

Jana je mimořádná žena, která se za svůj život dokázala vypořádat s mnoha nelehkými etapami. Povyprávět vám celý její život, bylo by to na román.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Helena Šimková

Helena je i přes těžké životní zkušenosti optimistická, ráda pomáhá druhým, je pečující, zvládla úmrtí syna, jež měl svalovou atrofii a i přesto má radost ze života a své zkušenosti šíří dál. Věnovala se i dobrovolnické činnosti pro zdravotně postižené a vždy je tu pro své přátele. Je to žena, která má velké charisma.


+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Hana Ulmanová

Hanku znám poměrně dlouho a musím říci, že jsem ji nikdy nevnímala jako někoho, kdo se potýká s nějakými zdravotními problémy. Mnoho let pomáhala různým neziskovým organizacím, pracovala jako manažer umělců a vychovala dvě děti. Před dvěma lety založila Nadační fond Sudička, což v dnešní době tisíce neziskovek, považuji za docela odvážné. Aby se Hanka mohla pustit do založení a úspěšného startu, financovala vše ze svých vlastních prostředků a nakonec se jí povedlo v poměrně krátké době zrekonstruovat oční uveální ambulanci ve VFN Karlovo náměstí, která se zaměřuje na pomoc pacientům s uveitidou, se kterou se sama Hanka léčí skoro třicet let. Ač má sama zdravotní potíže, snaží se ze všech sil sehnat peníze na přístroj Flaremeter, který tady v České republice není a byl by velkým pomocníkem právě při vyšetření uveitidy. Jsem přesvědčená, že Hanky odhodlání by si zasloužilo ocenění za to, jak se snaží pomoci druhým.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Dagmar Šeberová

V celém svém životě jsem nepoznala tak obětavou, pracovitou a bezvýhradně milující ženu, jakou je paní Dagmar Šeberová, jejíž široké srdce tluče pro opuštěné a týrané kočky. O kočičí útulek Opuštěná a léčebná zvířata, o.p.s., který sídlí v areálu Psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, se dennodenně, nezištně a svědomitě stará již neuvěřitelných 24 let. Milovaným kočičím svěřencům, kterých se v útulku v současné době nachází zhruba 97, zasvětila bez nároku na honorář nejen svůj život, ale i veškerý svůj volný čas. Vždyť už více než čtvrt století nebyla nikde na dovolené, ani si jen tak posedět s kamarádkami na kafíčko. Na to zkrátka nemá kvůli vyššímu a především ušlechtilejšímu zájmu čas. A to proto, aby den co den, a to i o víkendech a svátcích, bez ohledu na to, zda se cítí zdravá či nemocná, vyrazila po páté hodině ranní do útulku a postarala se o veškeré blaho a komfort kočiček, které na její příchod už netrpělivě čekají. Následuje nikdy nekončící kolotoč krmení, úklidu a veškeré myslitelné péče, zahrnující i drobná ošetření či „vypiplávání“ maličkých koťátek, která by bez lidské pomoci nepřežila. O všechny kočičky je perfektně postaráno, jsou naočkované a kastrované, o jejich zdraví se stará veterinární lékař. Paní Šeberová se tak domů vrací až po osmé hodině večer, a pokud má službu, tak v útulku, jehož provoz je kompletně hrazen z darů dobrých lidí a stojí ročně zhruba 750 tisíc korun, i přespává. Veškerou práci pro opuštěné kočičí miláčky vykonává zdarma jenom ze svého přesvědčení, že každý živý tvor na této planetě si zaslouží ten nejlepší možný život.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Petra Glosr Cvrkalová

Paní Glosr Cvrkalová založila Nadační fond Vrba pro muže i ženy, kteří ovdověli. Je to v naší společnosti málo diskutované téma a její práce tak má ohromný smysl a neskutečný význam. Moc bych jí přála, aby se touto cestou její práce zviditelnila a získala větší možnosti pro pomoc potřebným.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Renata Oulehlová

Je to nejlepší žena, jakou jsem v životě poznala, se kterou mě poutá 47 leté přátelství. Je obětavá, nezištná, již od dětství se zastávala slabších a to jí zůstalo dodnes. Věnuje veškerý volný i pracovní čas zejména pomoci starým , nemocným a umírajícím lidem, rodinám s nemocnými dětmi a dětem s nemocnými rodiči. Založila dobrovolné sdružení "Střípky", které pomáhá již přes 12 let starým, opuštěným či osamělým lidem, které navštěvují dobrovolníci doma, v nemocnicích, v LDN, domovech důchodců, kde si s nimi povídají, pomáhají jim, pořádají pro ně programy, organizují výlety... Dále tato úžasná žena zavedla v našem městě "Senior expres", který již napodobují i další města, založila organizaci Motýl, která zajišťuje domácí hospicovou péči pro umírající, takže mohou strávit poslední dny života se svou rodinou a bojuje za vybudování důstojného hospicového zařízení v našem kraji, za vybudování domovů pro seniory a spoustu další užitečné práce ve prospěch potřebných. A to vše nezištně a z lásky k lidem. Nejde vše ani vypsat a jednotlivé příběhy rodin, kterým pomohla, by vydaly na román. Tato žena si určitě zaslouží nominaci (a podle mě i výhru) v kategorii Charita.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Dominika Farkasová

Důvod, proč jsem se přihlásila, souvisí s dobročinným projektem "Stůl pro jednoho" na pomoc lidem bez domova, jenž jsem založila ve spolupráci s neziskovou organizací Naděje. Projekt funguje zatím v Praze a Topolčanech. Hledám provozovny stravovacího charakteru, které darují porci teplého jídla několikrát do týdne předem vybranému člověku bez domova, právě prostřednictvím organizace Naděje nebo spolupracující komunity Sant`Egidio na Slovensku. Projekt vznikl na základě mé spontánní myšlenky - dostat teplé jídlo mezi lidi bez domova, kteří žijí na ulici. V projektu je v současné době zapojených dvanáct provozoven, které darováním jednoho teplého jídla denně pomáhají člověku bez domova nehladovět a podporují jeho snahu o znovuzačlenění do společnosti tím, že ho přijmou jako hosta v restauraci a nechají ho v klidu najíst mezi platícími zákazníky. Klienti projektu, kteří do provozoven dochází, jsou účastí motivováni k zodpovědnosti a k péči o svůj zevnějšek. Musí přicházet v domluvený čas a v přijatelném hygienickém stavu. Někteří na základě účasti začali aktivně vyhledávat a získávat pracovní nabídky a mohou si již hradit ubytování, tedy od základu změnili svou životní situaci. Takto projekt mění i odmítavý pohled společnosti na lidi bez domova a pomáhá částečně řešit také problematiku plýtvání jídlem v restauracích. Proč bych měla vyhrát právě já? Kromě narození mého syna, je projekt "Stůl pro jednoho" druhou věcí, na kterou jsem ve svém životě nejvíce pyšná a chtěla bych rozšířit povědomí o něm a zapojit co nejvíce dalších provozoven, abychom mohli pomáhat dalším lidem, kteří nemají domov, chybí jim kvalitní strava a nedostali prostor změnit svůj život k lepšímu.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Linda Obrtelová

Linda je ředitelkou neziskové organizace Mezi námi ops. Díky její skvělé myšlence, velkému nadšení a schopnostem se jí podařilo vybudovat organizaci, která rozdává radost. Zabývá se propojováním generací a to zejména té nejmladší s tou nejstarší. Linda je nevyčerpatelnou studnicí nápadů a inspirací. Za pět let se jí podařilo vybudovat společnost s pevnými základy a velkou budoucností a přitom ani trochu neztratila na své přirozené "lidskosti". Je to empatická, přátelská a cílevědomá žena s obrovským srdcem, která prostě ví, co chce. Má ráda výzvy a práci na seberozvoji. Své práci dává ze sebe maximum a přitom k údivu svého okolí zvládá být ještě úžasnou milující matkou svých dvou dětí. Linda kolem sebe šíří pozitivní energii, kterou dokáže "nakazit" své okolí. Je to úžasný a obdivuhodný člověk!

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Jana Šopíková

Pracuje jako dobrovolnice u Unicef, ráda pomáhá dětem a chudým a starým lidem.


+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Giang T.H. Tranová

Je mi 26, jsem svobodná, mladá žena. Letos jsem si založila svou společnost a stala se tak zároveň čerstvou podnikatelkou, kde i povedu svůj první vlastní podnik (bar), do kterého jsem investovala veškeré úsilí a vášně do oboru. Život nebyl nikdy úplně fér a taky nebude. Nastaví vám tolik překážek a je na vás, jak je zdoláte. Buď bojovat dál i když vás neustále sraží k zemi nebo se vzdát. Své sny jsem se nevzdala, jsou pro mě výzvou a výzvy miluji. Jsem na sebe hrdá, na to co mám dneska - nezávislost, uznání a to, že jsem úspěšná. Nebojím se říct o sobě, že jsem ambiciozní a cílevědomá, spolehlivá a odpovědná. Povahově vyrovnaná a klidnější, která se snaží lidem ve svém okolí vyhovět. Vždycky si promyslím každý svůj krok než něco udělám. Svou práci beru vážně, mám vždy smysl pro povinnost. Čestnost a odpovědnost jsou mou prioritou. Jsem vždy přátelům a rodině nápomocná a spolehlivou oporou. Kromě toho mám ráda inteligentní humor a líbí se mi umění, která nepostrádá vtip.

+

Hlasovat budete moci od 4. 7. 2018

Petra Kalátová

Jsem sympatická, cílevědomá a energická se smyslem něco v životě dokázat.